در حال انتقال به بانک ... processing...

تاریخچه برند استدلر

26 آبان 1399 | 02:37
تاریخچه برند استدلر

 

استدلر

 

 

تاریخچه:

غول لوازم تحریر دنیا که در سال 1662 در شهر نورنبرگ آلمان توسط فردیش استدلر اولین بار پایه گذاری شد.  برند استدلر ولی توسط سباستین استدلر که در سال  1835 فعالیت شرکت را رسمی کرد.

این شرکت در طی جنگ جهانی و بعد از آن در وضعیت خوبی نبود ولی به زودی توانست  قوی تر از قبل به سبد خرید آلمانی ها بازگردد.

برای همه ما مداد مشکی کمل با روکش زرشکی یادآور خاطرات سال های مدرسه است. محصولات استدلر تنوع بسیار بالایی دارند و به مداد مشکی کمل محدود نمیشوند روان نویس های حرفه ای ، ماژیک های مخصوص نقاشی برای حرفه ای ها و لوازم حرفه ای نقشه کشی و طراحی از دیگر محصولات با کیفیت برند استدلر است.

مسئولیت های اجتماعی:

جالب است که بدانید برند استدلر علاوه بر توجه به تولید بهترین انواع  لوازم تحریر با تکنولوژی پیشرفته به دنبال حفظ محیط زیست نیز هست و با همین شعار در منطقه ای حدود 1800 درخت که مطابق با معیار های زیست محیطی و استاندارد های شرکت استدلر بودند کاشته شده است که در نهایت تبدیل به مداد های استدلر خواهند شد .

 

از کارهای قابل تحسین این برند نزد ایرانیان طراحی و تولید خودنویس پرسپولیس با تیراژ کم 78 عدد برای پاس داشت و تقدیر از فرهنگ غنی ایرانی بوده است.

 

خودنویس پرسپولیس

 

تاریخچه لوگو شرکت استدلر

  • اولین لوگو شرکت استدلر در سال 1908 طراحی شده است ، یک سرباز با کلاه خودی که روی آن کار شده است و در فضای یک دایره شکل قرار دارد.
  • در  لوگو دوم نماد اولیه ( سرباز ) به شکل کلاه خودی بزرگ تر و مشکی طراحی شده و نیمه هلالی بودن این لوگو حفظ شده اما خط کشی های آن حذف شده است
  • در لوگو بعدی شکل سرباز کاملا تغییر کرده و هم سرباز و هم کلاه خود به صورت کشیده تر درآمده اند و پس زمینه کاملا سیاه شده است تا تصویر سرباز با کلاه خود سفید خودنمایی کند این لوگو بیش از 27 سال تنها لوگو این شرکت بود
  • در سال 1952 لوگو به صورت کاملا جزیی تغییر کرده و فقط پس زمینه مشکی حذف شده و از خطوط مشکی برای جداکردن دو نقطه با هم استفاده شده است
  • اما همان طور که پیش بینی میشد این لوگو اصلا خواسته های مدیران این برند را برطرف نکرده و کمتر از 5 سال دوباره بازطراحی لوگو کلید خورد که شروع تغییرات اساسی لوگو دقیقا در همین زمان یعنی سال 1957 رخ داد. در این طراحی کلاه خود به صورت یکپارچه طراحی شده و دیگر خبری از تیکه تیکه بودن یا کار شدن روی کلاه خود نیست ، انتهای کلاه خود کاملا با انهتای گردن سرباز همخوانی دارد ( مشکلی که در طراحی های قبلی همواره  وجود داشت ) ابتدای تاج کلاه خود نیز با نوک کلاه و به موازات آن با نوک بینی سرباز مطابقت دارد ، پر روی کلاه به صورت یک شی کاملا کوچک تصویر شده است و میتوان گفت لوگو بسیار ساده تر و در عین حال حرفه ای تر شده است.
  • 6 سال بعد از طرح قبلی استفاده شده و این بار لوگو به صورت یک مونوگرام درآمده است ، جزیات تصویر کاملا محو شده و نقاط اصلی به صورت مشکی خودنمایی میکنند.
  • در سال 1973 لوگو به صورت کامل تغییر کرد در واقع از همان نماد ها و شکل اما این بار به صورت جدیدی استفاده شد که میتوان گفت این طراحی با 28 سال استفاده بالاترین قدمت را در بین طراحی های قبل خود داشت
  • با ورود به قرن بیست و یکم شرکت استدلر نیز مانند بسیاری از برندهای بزرگ دنیا تصمیم به یک بازطراحی و شروع فصلی جدید در طراحی لوگو خود گرفت این بار از نماد های طراحی سال 1963 استفاده شد و با رنگ آبی پر رنگ اولین و آخرین لوگو رنگی این شرکت نام گرفت لوگویی که بیش از 19 سال است مورد استفاده قرار گرفته است.

تاریخچه لوگو استدلر

 

این شرکت در حال حاضر با بیش از 3000 کارمند و 150 نمایندگی در سرتاسر دنیا در حال فعالیت است.

 

 


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت نگارین نماد درخشان است.

بلاگ

kalarim