در حال انتقال به بانک ... processing...

تاریخچه برند فابرکاستل

26 آبان 1399 | 02:26
تاریخچه برند فابرکاستل

فابر کستل

 

 

تاریخچه :

کابیت سازی به نام کسپر فابر در سال 1761 کار ساختن مداد های خود را در کارگاهی در شهر نورمبرگ آلمان آغاز کرد . سال ها بعد در سال 1850 با به بازار آمدن مداد شش‌ ضلعی کسب کار این شرکت رونق گرفت و مدادهای شرکت فابر در نیویورک و لندن و پاریس با استقبال زیادی به فروش رسیدند.

در سال 1900  و بعد از ازدواج سرمایه گذار شرکت با خانواده کستل و سرمایه گذاری این خانواده نام این برند به فابرکاستل تغییر کرد. برندی که امروزه با لوگوی دو شوالیه و رنگ سبز زیتونی (رنگ لباس سربازان در آن دوره ) شناخته میشود.

اکنون که بیش از 250 سال از اولین مدادی که توسط فابر ساخته شد میگذرد برند فابرکاستل یکی بهترین برند های لوازم تحریر جهان و نام آشنا ترین آن ها است . مهمترین ویژگی برند فابرکستل در این است که طیف وسیعی از مخاطبین را شامل میشود . کاربر عادی و حتی حرفه ای ترین ها نیز با استفاده از محصولات فابرکستل لذت خواهند برد.

 

 

 

کیفیت ماندگار:

نوک مداد فابرکاستل از استقامت بالایی برخوردار است .  امکان شکستن آن در حین نقاشی بسیار کم است که این یکی از دغدغه های مصرف­ کنندگان محسوب می­شود. جنس چوب از مواد بی ضرر برای کودکان بوده و به سهولت در طبیعت بازیافت می­شود. بدنه ارگونومیک مداد فابر کاستل به شکل شش ضلعی است. و این مورد استفاده از آن را خصوصا برای کودکان آسان نموده است. این موضوع از لیز خوردن بدنه مداد هنگام کار جلوگیری می­نماید.

مداد رنگی های حرفه ­ای این شرکت پلی کروم نامیده می­شود. برای طراحی­ ها و نقاشی­ های حرفه­ ای مورد استفاده قرار می­گیرد. این مداد رنگی ها یک مداد منحصر به فرد در دنیای طراحی هستند. مغز این مداد ها روغنی و بر پایه موم مانند سایر مدادها قرار می‌گیرند و به آن‌ها اجازه می‌دهند که با حلال‌ها ترکیب شوند ، مثل شیره سقز یا روشی مشابه با این همانند رقیق کردن رنگ روغناین مداد رنگی ها رنگ ملایم و زنده ای دارند و در برابر آب مقاوم هستند.

 

تاریخچه لوگو فابرکاستل

  • لوگو این شرکت در سال 1906 و با الهام گرفتن از قصر بنیان گذران این شرکت طراحی شد
  • لوگو بعدی در سال 1922 با نقش دو شوالیه در حال جنگ طراحی شد طرحی که سالیان سال لوگو اصلی این برند رو با رنگ های متفاوت شامل میشد.
  • لوگو در سال 1932  و با نوشتن نام فابرکاستل و علامت اختصاری A.W همزمان با پخش مداد هایی با همین علامت اختصاری ( اولین برند مداد با نام اختصاصی ) شکل گرفت
  • در سال 1951 نقش دو سرباز و قصر با هم تلفیق شد و لوگو بعدی این شرکت را شامل شد
  • لوگو بار دیگر تغییر کرد و این بار از همان دو سرباز به صورت مونوگرام و نام شرکت استفاده شد رنگ سبز زیتونی که حدود 100 سال پیش کار شده بود دوباره به طرح پس زمینه برگشت و استفاده از تاریخ تاسیس این شرکت و اشاره به اولین شرکت نوشت افزاری جهان بخش های دیگر این لوگو را شامل میشوند لوگویی که بعد از حدود نیم قرن هنوز تغییر نکرده است.

 

 

کارخانه فابرکستل امروزه با بیش از 6500 کارمند سالانه نزدیک به 2 میلیارد مداد میسازد. و بودجه 900 میلیارد یورویی دارد.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت نگارین نماد درخشان است.

بلاگ

kalarim